Realizace RD Olomouc – Privátní kinosál a multiroom ozvučení

04.06.2019

V novostavbě rodinného domu v Olomouci jsme pro zákazníka dodávali řídící systém, multiroom ozvučení domu a realizaci privátního kinosálu. Celý projekt byl řešen již od fáze návrhu a příprav stavby, přes schůzky s ostatními dodavateli technologií a bytovými designéry, až po finální vybavení a zákaznickou konfiguraci systému. 

Výsledkem je systém, kde má zákazník pod kontrolou osvětlení, žaluzie a motorické brány, poslech oblíbené hudby v celém domě včetně ozvučení wellness a ozvučení zahrady. Dále je instalován video interkom s přístupovým systémem, komplexní datová sít pro odbavení multimediálních aplikací a náhledy kamer se vzdáleným přístupem.

Privátní kinosál nabízí 3 pohodlné a motoricky polohovatelné sedačky Cinematech. Když dorazí návštěva, kapacitu kina lze snadno navýšit mobilním sezením. Design je tvořen speciálními zvukovými panely, které v místnosti řeší správnou akustiku. Samozřejmostí je širokoúhlá projekce s rozlišením 4K UHD. Nabídku multimediálního obsahu zajišťuje filmový server Kaleidescape, Apple TV a satelitní přijímač s televizními programy. Německé reproduktory Elac rozehrává AV předzesilovač Marantz s oddělenými koncovými stupni.


Instalované technologie pak zastřešuje řídící systém Control4. Zákazník všechny funkce systému ovládá na nástěnných dotykových panelech, nebo v aplikaci určené pro telefony a tablety.

Výrobci instalovaných technologií:

Bose, Loewe, Elac, Marantz, Kaleidescape, Control4, Devialet, Amina, Cinematech, 2N, Pakedge, Sony, Pioneer, Sonitus